.
.
.

اخبار

روز ملی کودک بر تمام کودکان سرزمینم مبارک

1399/7/15 سه‌شنبه

.
کودکان سرزمینم!
این خنده‌هایی که طعم عسل می‌دهند و قلب آسمان را آب می‌کنند
ای کاش همیشه در چهره هایتان باقی بمانند!
روز ملی کودک بر تمام کودکان سرزمینم مبارک.
16 مهر گرامی‌داشت روز ملی کودک در ایران است. از سال 1376 این روز هر سال به منظور تاکید بر توجه به کودکان به‌عنوان سرمایه‌های آینده مورد تکریم قرار می‌گیرد. امروز روزی است که یادمان می‌آورد مرواریدهای زندگی‌مان بسیار باارزش هستند و باید قدرشان را بیشتر بدانیم، باید یادمان بماند این قندعسل‌ها نیاز به عشق، حمایت و تربیت دارند. وظیفه ماست که آینده خوبی برای فرزندان‌مان بسازیم و به آن‌ها نشان دهیم چه جایگاه مهمی در زندگی‌مان دارند.
‌نقشه ‌راه پیشرفت،‌ توسعه ‌و ‌موفقیت ‌هر‌کشوری ‌در‌گرو ‌توجه ‌ویژه‌ به‌ علوم ‌و ‌فناوری در رده‌های سنی کودک، نوجوان و جوان است، ‌که ‌می‌تواند ‌منجر ‌به ‌ایجاد‌ انگیزه،‌ روحیه‌ی ‌جهادی، احساس‌ عزت‌نفس، شور و نشاط‌ و ‌عزم ‌راسخ ‌در ‌نسل ‌جدید ‌شود.‌ در همین راستا پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای به منظور پرکردن بخش از اوقات فراغت ناشی از تعطیل شدن مدارس در دوره‌ی فراگیری  بیماری کووید-۱۹ اقداماتی از جمله برگزاری مسابقه‌های علمی، فرهنگی و انتشار کتاب " الفبای هسته‌ای" با هدف معرفی و ترویج کاربردهای صلح‌آمیز علوم و فنون هسته‌ای و توسعه دانش هسته‌ای انجام داده است.
امیدواریم احساساتی نظیر اضطراب، استرس و عدم اطمینان ناشی از فراگیری بیماری کووید-۱۹ در میان کودکان و نوجوانان با حمایت‌های عاطفی والدین برطرف شود. در خاتمه این روز را به کسانی که کودک درونشان زنده است نیز تبریک می‌گوییم.
 
نسخه قابل چاپ

تمام حقوق وب سایت متعلق به پژوهشگاه علوم فنون هسته ای می باشد.

login