.
.
.

اخبار

مسابقه هسته‌ای برای کودکان و نوجوانان به مناسبت هفته پژوهش

1399/8/29 پنجشنبه

.
پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای با همکاری انجمن هسته‌ای ایران نخستین مسابقه هسته‌ای برای کودکان و نوجوانان را به مناسبت هفته پژوهش برگزار می‌کند. این مسابقه با هدف آشنایی دانش‌آموزان و نوجوانان با فناوری هسته‌ای و کاربردهای آن برگزار می‌شود.

کلیه دانش آموزان و خانواده‌های محترم می‌توانند با ارسال نقاشی، متن علمی (حداکثر دو صفحه)، پوستر علمی، پیام صوتی (حداکثر 3 دقیقه)، پیام تصویری (حداکثر 3 دقیقه) در مورد فناوری هسته‌ای و کاربردهای آن چه می دانید؟ در این مسابقه شرکت کنند.
مخاطبین می‌توانند با کشیدن نقاشی با موضوعات مختلف هسته‌ای در این مسابقه شرکت کنند همچنین می‌توانند در مورد یک موضوع علمی هسته‌ای صحبت کنند و فایل صوتی یا تصویری آن را ارسال کنند. 

موضوعات پیشنهادی:  تولید انرژی به‌ویژه برق، کاربردهای فناوری هسته‌ای در پزشکی (تشخیص و درمان سرطان و ...)، در صنعت (تصویربرداری، جرم‌سنجی، رطوبت‌سنجی، چگالی‌سنجی و ...)، در کشاورزی(کنترل آفات و نگهداری محصولات کشاورزی، کنترل بیماری‌های گیاهی و علف هرز و ...)، زندگی‌نامه دانشمندان هسته‌ای، تاریخچه فناوری هسته‌ای، مفاهیم اصلی مانند پرتوزایی، انواع پرتوها، اورانیوم و غنی سازی، کیک زرد، تولید سوخت هسته‌ای و غیره

به 20 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایز نفیسی تقدیم خواهد شد.

ارسال آثار به ایمیل NuclearFestival@aeoi.org.ir به همراه نام، نام خانودگی، تلفن تماس و شهر محل اقامت

مهلت ارسال: تا 25 آذر ماه 1399

پیوست: پوستر مسابقه هسته‌ای برای کودکان و نوجوانان به مناسبت هفته پژوهش


منبع خبر: اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی حوزه ریاست  پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای
فایل ها :پوستر مسابقه هسته اي.jpg678.068 KB
نسخه قابل چاپ

تمام حقوق وب سایت متعلق به پژوهشگاه علوم فنون هسته ای می باشد.

login