.
.
.

اخبار

دکتر قنادی در آیین افتتاح اولین مدرسه کسب‌و‌کار دانش‌بنیان پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای : پژوهشگاه در دوران شکوفایی خود است

1399/4/11 چهارشنبه

.
دکتر قنادی در آیین افتتاح اولین مدرسه کسب‌و‌کار دانش‌بنیان پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای : "پژوهشگاه در دوران شکوفایی خود است"

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی حوزه ریاست به نقل از مدیریت فناوری و تجاری سازی، اولین مدرسه کسب‌و‌کار دانش‌بنیان صنعت هسته‌ای، صبح روز یکشنبه هشتم تیرماه، با حضور دکتر محمد قنادی معاون سازمان انرژی اتمی، معاونین و مدیران پژوهشگاه، میهمانان، شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان مدرسه مذکور، افتتاح شد.
مراسم افتتاحیه با سخنرانی مدیر دفتر فناوری و تجاری‌سازی پژوهشگاه آغاز شد. ایشان ضمن خوشامدگویی به شرکت‌کنندگان و مهمانان جلسه، به معرفی اجمالی فعّالیّت‌های دفتر فناوری و تجاری‌سازی و همچنین تبیین هدف برگزاری اولین مدرسة کسب و کار دانش‌بنیان پژوهشگاه پرداخت و در ادامه از حمایت‌های دکتر کریمی‌ثابت رئیس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای و همچنین دیگر اساتید پژوهشگاه تشکر و قدردانی کرد و از آقای دکتر قنادی به‌عنوان یکی از حامیان و همچنین پیشکسوت حوزة علوم هسته‌ای برای سخنرانی دعوت کرد.
دکتر قنادی ضمن بیان مطالبی در خصوص اهمیت علم و دانش و لزوم کاربردی نمودن آن، از مدیریت کنونی و برنامه‌ها و اقدامات اخیر پژوهشگاه، به‌ویژه برنامه‌های توسعه فناوری و ارتباط علم با جامعه و تجاری‌سازی محصولات و خدمات فناورانه، تجلیل نمود و خاطر نشان ساخت که پژوهشگاه در دوران شکوفایی خود است.
رئیس اسبق و استاد پژوهشگاه با ذکر خاطراتی از توسعه و کاربردی نمودن رادیوداروها در سطح کشور توسط پژوهشگران پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای، بر لزوم توجه به رفع نیازهای جامعه و مردم تأکید کرد.
ایشان تأمین نیازهای کشور بر پایه فناوری هسته‌ای در حوزه‌های سلامت و صنعت را در شرایط کنونی، بسیار مهم و حیاتی دانست و ابراز امیدواری نمود، حرکت ایجاد شده در پژوهشگاه برای توسعه فناوری و تجاری‌سازی محصولات و خدمات فناورانه صنعت هسته‌ای و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان، به نتیجه مطلوب برسد.
اولین مدرسه کسب‌و‌کار دانش‌بنیان پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای به همت مدیریت امور فناوری و تجاری‌سازی و در راستای ایجاد و توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری صنعت هسته‌ای و توانمندسازی پژوهشگران و فناوران و هسته‌های فناور، برای استقرار و رشد در مرکز فناوری و نوآوری، به مدت دو ماه، با رعایت اصول ایمنی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.
در این مدرسه برای توانمندسازی پژوهشگران و فناوران، دوره‌های متنوع و هدفمند با موضوعاتی مانند شخصیت‌شناسی، تیم‌سازی، مالکیت فکری، ثبت اختراع، ثبت شرکت، بیمه و مالیات، مدل کسب‌وکار، تحقیقات بازار، اعتبارسنجی برخط، ثبت حقوقی و مجوزهای دانش‌بنیان، آشنایی با مبحث اولیه مالی و تأمین منابع، ارائه می‌شود.
نسخه قابل چاپ

تمام حقوق وب سایت متعلق به پژوهشگاه علوم فنون هسته ای می باشد.

login