.
.
.

اخبار

در احکام جداگانه‌ای از سوی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی صورت گرفت: انتصاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیئت بدوی و انتظامی اعضای هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای

1399/5/8 چهارشنبه

.
در احکام جداگانه‌ای از سوی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی صورت گرفت:
انتصاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیئت بدوی و انتظامی اعضای هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای

به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی پژوهشگاه در اوّلین نشست از ششمین دورة فعّالیّت هیئت بدوی انتظامی پژوهشگاه که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیمی نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هماهنگ‌کنندة هیئت‌های انتظامی اعضای هیئت علمی سراسر کشور، دکتر کریمی ثابت و تنی چند از مدیران پژوهشگاه برگزار شد، احکام صادره از سوی ریاست محترم سازمان، توسط دکتر ابراهیمی و دکتر کریمی ثابت به آقایان دکتر محمود صابر عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید محسن سادات کیایی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی داده شد.
همچنین سه تن از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه نیز از سوی ریاست محترم سازمان به عنوان اعضای  هیئت بدوی پژوهشگاه منصوب شدند که احکام ایشان نیز به این عزیزان تقدیم شد.
در ابتدای این جلسه دکتر کریمی ثابت ضمن خوش‌آمدگویی به اعضای جدید هیئت و تسلیت فرارسیدن سال‌روز شهادت امام محمدباقر علیه‌السلام از تلاش‌ها و خدمات انجام شده از سوی اعضای دورة گذشته تشکر و قدردانی نمود.
ایشان ضمن بیان تاریخچه‌ای از شکل‌گیری پژوهشگاه به شرح مختصری از وضعیت هیئت علمی موجود پرداخت و مأموریت‌ها و اهداف پژوهشگاه را برای حضار بیان نمود. دکتر کریمی ثابت با اشاره به خلأ آگاهی همکاران هیئت علمی از برخی از قوانین و مقرّرات حاکم درخواست داشت تا در قالب یک دورة آموزشی اعضای محترم هیئت به تبیین قوانین حاکم در حوزة پژوهش و تخلّفات اداری، گزارش کار ارجاع موضوعات به هیئت و آیین‌نامه‌های موجود بپردازند.
در ادامة جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیمی نیز ضمن تسلیت سال‌روز شهادت حضرت امام باقر علیه‌السلام و ابراز خرسندی از حضور در جمع مسئولان پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای به تبیین برخی از قوانین جدید هیئت‌های بدوی انتظامی و همچنین شیوه و رویکرد اعضا با تخلّفات احتمالی پرداختند. ایشان با اشاره به آنکه اصل در صدور احکام باید بر برائت گذاشته شود تصریح کرد: "قانون، دستِ اعضای آن را در هیئت انتظامی باز گذاشته که مطابق با تخلّفات انجام شده احکام صادر نمایند. از سویی دیگر به اعضای محترم هم توصیه می‌کند تا با استفاده از همان قوانین به جنبه‌های پیشگیرانة تخلّفات در صدور احکام دقّت نمایند."
در ادامة این جلسه دکتر صابر با اشاره به لزوم استفاده از محقّقین متعهّد و متبحّر در حوزه‌های تخصّصی بیان نمود: در مواجهه با موضوعات باید از محقّق متخصّص در همان حوزة مورد تحقیق استفاده نمود به طور مثال در امور مالی، کارشناس مالی، امور پژوهشی- هسته‌ای کارشناس خبرة هسته‌ای و امثالهم تا رأی به درستی صادر شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید محمود سادات کیایی دیگر عضو هیئت نیز ضمن اشاره به بندهایی از قوانین تخلّفات هیئت بدوی انتظامی به تبین مواردی از قوانین پرداختند.
در انتهای جلسه برابر شیوه‌نامة موجود و پس از رأی‌گیری، آقایان دکتر محمود صابر به عنوان رئیس هیئت بدوی و حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید محسن سادات کیایی به عنوان  نائب رئیس هیئت  بدوی انتظامی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای انتخاب شدند.
فایل ها :_MG_9879.jpg194.294 KB
نسخه قابل چاپ

تمام حقوق وب سایت متعلق به پژوهشگاه علوم فنون هسته ای می باشد.

login