.
.
.

اخبار

به یاد متخصص مدبر، محبوب و ماندگار سازمان انرژی اتمی ایران

1399/7/23 چهارشنبه

.
یادبود اولین سالگرد درگذشت دکتر محمد احمدیان
 
آن چه در مدت هجر تو کشیدم، هیهات                                 در یکی نامه محال است که تحریر کنم
 
26 مهر امسال مصادف با اولین سالگرد درگذشت دکتر محمد احمدیان معاون سازمان انرژی اتمی ایران و رئیس شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی است. وی سال گذشته مقارن با شب اربعین سالار شهیدان زندگی دنیوی را بدرود گفت و به سمت منزل ابدی رهسپار شد.
دکتر محمد احمدیان از متخصصان پرکار و همیشه همراه سازمان انرژی اتمی ایران بود که سلوک اخلاقی، تدین خالصانه و صداقت در گفتار و رفتارش او را به چهره ای شاخص و ماندگار در حوزه برق و انرژی کشور تبدیل کرده است.
وی اندیشمندی تلاشگر و جهادگر و معلمی دلسوز و متعهد بود با این حال هوشمندانه از برگرفتن توشه آخرت از رهگذر دنیا غافل نبود و با عشق فراوان به مولایش امام حسین (ع) سرانجام در شب اربعین سالار شهیدان دعوت حق را لبیک گفت و به دیدار مولایش شتافت.
دکتر محمد احمدیان متولد سال 1335 در تهران، در سال ۱۳۶۲ در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف فارغ‌التحصیل شد. سپس کارشناسی ارشد (۱۳۶۶) و دکتری (۱۳۷۰) را در همین رشته در دانشگاه یومیست انگلستان با موفقیت پشت سر گذراند.
وی از سال ۱۳۷۰ تا ۱۳۹۸ به فعالیت در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی و اجرایی مشغول بوده که از آن جمله معاونت امور برق وزارت نیرو، ریاست دانشگاه صنعت آب و برق، معاونت امور نیروی انسانی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت وزارت نیرو، ریاست هیات مدیره شرکت توانیر را می‌توان نام برد.

 
نسخه قابل چاپ

تمام حقوق وب سایت متعلق به پژوهشگاه علوم فنون هسته ای می باشد.

login